Kyslíkový koncentrátor

Kyslíkový koncentrátor je zařízení, které odděluje kyslík ze vzduchu v místnosti. Vzduch, který dýcháme je směsice přesně 21% kyslíku, 78% dusíku a 1% stopových plynů. Koncentrátor separuje dusík ze vzduchu v místnosti a koncentrovaný 90% kyslík nechá projít přes nosní kanylu k uživateli.


Princip technologie
Léčebný kyslíkový koncentrátor pracuje na principu pokročilé fyzikální adsorpční teorie - za normální teploty a tlaku v místnosti oddělí kyslík ze vzduchu pomocí tlakových změn. Stačí zapnout vypínač a generátor je schopen dodávat čistý vysoce koncentrovaný léčebný kyslík.

Možnosti využití:

1. Pro lékařské využití
Léčebný kyslík poskytovaný koncentrátorem má blahodárné účinky při léčbě nemocí srdce a krevního oběhu, chronické plicní tuberkulózy a dalších symptomů nedostatku kyslíku. Kyslíkový koncentrátor je vhodný zvláště do míst, kde je problém s distribucí dodatečného kyslíku, jako například odlehlá města, venkovské oblasti atd. Samozřejmě může být také používán v nemocnicích, na klinikách a v rodinách pro domácí léčbu.


2. Pro zdravotní využití
Léčebný kyslík mohou používat atleti, intelektuálové a duševně pracující lidé pro odstranění únavy. Koncentrátor kyslíku může být používán jako doplněk běžné péče o zdraví. Je vhodný také pro použití v zařízeních se zdravotní péčí, sanatoriích, vojenských táborech, hotelích a dalších místech, kde je potřeba kyslík.

Přehled kyslíkových koncentrátorů najdete ZDE.